Bezpieczny catering Wielkanocny

Data publikacji: 2020/03/22, zmodyfikowano: 2020/03/22


Bezpieczny catering Wielkanocny

Bezpieczny catering na Wielkanoc

W tym roku czekają nas święta wielkanocne inne niż wszystkie. Zastanawiamy się, czy organizować wspólne celebracje. W końcu zalecane jest, aby ograniczyć spotkania w większym gronie do minimum. Nie chcemy jednak całkowicie rezygnować z wielkanocnych spotkań. Zaczynamy więc myśleć, jak zorganizować takie spotkanie, aby było całkowicie bezpieczne. Oczywiście, kluczem dla nas będzie zapewnienie odpowiednio dużej przestrzeni dla każdego uczestnika i zaproszenie nie więcej niż 50 osób. Równie istotne jest jednak zadbanie, aby jedzenie, które zamówimy, było w 100% bezpieczne, przygotowane z zachowaniem wszystkich niezbędnych procedur. Przestrzeganie wszelkich zasad higieny zawsze było dla nas wartością nadrzędną. Teraz dbamy o to szczególnie uważnie, również przygotowując catering na Wielkanoc. W jaki sposób wybrać bezpieczny catering wielkanocny?

Zobacz nasze menu: Śniadanie Wielkanocne z dowozem 55 zł netto / osobę, Obiad Wielkanocny z dowozem / 65 zł netto. Dowóz na terenie Warszawy GRATIS

Żywność nie stanowi zagrożenia

Bezpieczny catering wielkanocny 2020 warszawaZaznaczmy najpierw sprawę kluczową: sama żywność nie stanowi zagrożenia pod względem zarażenia wirusem COVID-19. Po pierwsze, nie ma dowodów na to, aby ten koronawirus przenosił się poprzez żywność. Zaznacza to wyraźnie w swoich zaleceniach FDA, czyli amerykańska Agencja Żywności i Leków. Zgodnie z opublikowanymi przez FDA materiałami, choć wirus mógł rozpocząć się od spożycia posiłku ze zwierzęcia, później nie stwierdzono przenoszenia się nowego koronawirusa poprzez żywność. Również naukowcy EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) podkreślają brak takich przypadków, zaznaczając również, że poprzednie koronawirusy – SARS i MERS – w ogóle nie przenosiły się przez żywność. Nie musimy się więc obawiać zamawianego cateringu na Wielkanoc. Jest on całkowicie bezpieczny. Co mogłoby więc stanowić zagrożenie? Opakowania, pojemniki, w które pakowana jest żywność, skażone podczas jej przygotowywania czy transportu. Aby jednak to zagrożenie wyeliminować, stosujemy rygorystyczne procedury podczas wspomnianych procesów. Opiszemy je pokrótce poniżej.

Ochrona pracowników

Przede wszystkim, stawiamy na ochronę wszystkich naszych pracownikówkucharzy, dostawców, osób zajmujących się rozstawieniem cateringu wielkanocnego. Zaczynamy od tego, że towar do naszych kuchni dostarczany jest bezkontaktowo. Oznacza to, że nasi kucharze nie mają bezpośredniej styczności z dostawcami, co znacznie ogranicza ryzyko zarażenia. W obliczu epidemii zmniejszyliśmy również liczbę pracowników w kuchni, a jeśli wymagana jest praca na kilka zmian, nie mieszamy pracowników między zmianami. To sposób na to, aby jeden pracownik miał kontakt z jak najmniejszą liczbą osób. Ci pracownicy, które już w tej kuchni pracują, a także ci znajdujący się poza nią, zachowują oczywiście wszelkie procedury zalecane przez odpowiednie organizacje, w tym Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO).

Co to oznacza?

Kilka bardzo ważnych czynności, które pozwalają nam ochronić siebie, pracowników i Klientów przed koronawirusem. Najważniejszą z nich jest częste i dokładne mycie rąk. Nasi pracownicy myją ręce w sposób prawidłowy – z użyciem wody i mydła, przez co najmniej 30 sekund. Oczywiście, nie zwalnia ich to z noszenia rękawiczek jednorazowych, które zmienia się kilka lub kilkanaście razy dziennie. Nie wspominamy już o bezpiecznym kichaniu lub kaszleniu, jeśli takie się zdarzy. Dbamy bowiem o to, by nasz wielkanocny catering przygotowywały tylko i wyłącznie osoby zdrowe, niewykazujące żadnych objawów.

Dokładna dezynfekcja

Nasza ostrożność nie kończy się jednak na ochronie pracowników. Dbamy również o wszystkie pomieszczenia, w których przygotowywana i przechowywana jest żywność, oraz o narzędzia wykorzystywane na każdym etapie procesu. Zachowujemy podstawowe procedury zalecane przez WHO. Należą do nich np. dokładne i natychmiastowe mycie narzędzi oraz naczyń zabrudzonych podczas przygotowywania żywności. Wiemy jednak, że teraz to nie wystarczy. Dlatego wszystkie pomieszczenia i narzędzia są dokładnie dezynfekowane – nie zaledwie raz dziennie, ale zawsze, kiedy kończymy przygotowywać jedno zamówienie, a zaczynamy następne. Podkreślmy, że takiej dezynfekcji polega absolutnie wszystko: pomieszczenia, naczynia i narzędzia wykorzystywane do przygotowania cateringu na Wielkanoc. Dzięki temu mamy pewność, że przez cały czas zachowujemy 100% bezpieczeństwa.

dostawa cateringu wielkanocnego

Jak udowodniliśmy, przygotowanie i przechowywanie cateringu wielkanocnego w naszej kuchni jest w pełni bezpieczne. Na tym jednak nie kończy się nasza ostrożność. Dbamy także o to, by równie bezpieczne były dostawy naszego cateringu na miejsce wydarzenia. Nasi dostawcy, jak wspomnieliśmy, również zachowują wszelkie niezbędne procedury. Warto wspomnieć, że gotowe dania pakujemy w pojemniki jednorazowe, z którymi kontakt ma ograniczona liczba osób. Zmniejsza to ryzyko naniesienia na nie jakichkolwiek bakterii czy wirusów, w tym nowego koronawirusa. Rozkładanie żywności również odbywa się z zachowaniem wszystkich opisanych zasad. Dezynfekowana jest powierzchnia, na której znajdą się naczynia z żywnością. Wszystkie osoby mające z nią kontakt podczas rozkładania również przestrzegają dokładnego i regularnego mycia rąk. Używają także rękawiczek jednorazowych, które często zmieniają. Wszystko to sprawia, że oferowany przez nas catering wielkanocny jest bezpieczny i wolny od jakichkolwiek zagrożeń.

Nasze zestawy wielkanocne

Wiemy, że w obecnych okolicznościach najważniejsza jest odpowiedzialność. My bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze usługi, w tym catering na Wielkanoc, jaki oferujemy. Robimy wszystko, aby w czasach obecnie panującej pandemii był on opcją w pełni bezpieczną. Przestrzegamy rygorystycznych procedur na każdym etapie jego wytwarzania. Nie przyjmujemy dostaw żywności do kuchni osobiście, praktykując dostawy bezkontaktowe. Nasi kucharze i inni pracownicy, aby móc pracować, muszą być zdrowi, często myć ręce i korzystać z regularnie zmienianych rękawiczek jednorazowych. Pracują oni w ograniczonych liczbowo, zawsze tych samych ekipach. Dzięki temu nie spotykają się z dużą liczbą osób, co zmniejsza znacznie ryzyko zakażenia. Praktykujemy również częste dezynfekcje wszystkich powierzchni i narzędzi wykorzystywanych podczas przygotowywania cateringu wielkanocnego. Gwarantujemy każdorazową dezynfekcję przed rozpoczęciem przygotowywania jednego zamówienia i niezwłocznie po jego zakończeniu. Dbamy również o bezpieczną i higieniczną dostawę, dostarczając żywność w pojemnikach jednorazowych. Zapewniamy, że zamawiając nasz catering na Wielkanoc, obawy można odłożyć na bok. Dobro i zdrowie naszych Klientów jest dla nas wartością nadrzędną. Niezależnie od panujących warunków, zrobimy wszystko, aby zapewnić Państwu posiłki nie tylko smaczne, ale zdrowe i bezpieczne.

+ There are no comments

Add yours